Rodzaje kredytów bankowych – nigdy ich nie ignoruj

Przeglądając oferty przeróżnych instytucji finansowych możemy znaleźć wiele typów pożyczek. Wyróżniamy pożyczki gotówkowe, na zakup auta, hipoteczne i wiele innych. Niestety mnóstwo osób nie umie dobrze korzystać z tej różnorodności. Niezwykle często decydujemy się na kredyt gotówkowy nie rozumiejąc, że inny rodzaj kredytu byłby dla naszej osoby atrakcyjniejszy.

Doskonałym przykładem może być wzięcie pożyczki na zakup samochodu. W tej sytuacji istnieją 2 możliwości:

- wybór kredytu gotówkowego,
- zaciągnięcie dedykowanego kredytu na kupno auta.
Niestety wiele osób w przedstawionej sytuacji zaciąga pożyczkę gotówkową, ale niestety nie jest to najrozsądniejsza decyzja. Pomimo iż korzystanie z pożyczki gotówkowej jest wygodniejsze to decydując się na dedykowany kredyt na kupno samochodu możemy liczyć na o dużo atrakcyjniejsze oprocentowanie i rozsądniejsze wymagania stawiane przez bank.

kredyt

Oczywiście wymieniłem w tym miejscu jedynie przykład. Zawsze zanim zdecydujemy się na jakikolwiek kredyt musimy dobrze przemyśleć jaki typ kredytu będzie dla nas najlepszy. W razie niewielkich sum zaoszczędzimy takim sposobem maksymalnie kilka złotych, ale jeśli zaciągamy większe kredyty to różnica w oprocentowaniu może nam dać nawet kilkaset złotych oszczędności. Z tego powodu powinniśmy starannie się zastanowić jaki typ kredytu będzie dla nas najtańszy. Starczy, że zarezerwujemy jeden dzień na zapoznanie się z ofertą banku, a możemy bardzo dużo zaoszczędzić.

Leave a Comment