Pożyczka na sfinansowanie budowy domu jednorodzinnego

Budowa domu to jeden z najistotniejszych i równocześnie najdroższych etapów życia. Jednak tylko nieliczni mają szczęście otrzymania domu w spadku po rodzicach lub dziadkach. Cała reszta chcąc wyprowadzić się z malutkich mieszkań musi sama zadbać o budowę domu jednorodzinnego. Niestety praktycznie nie ma osób, które samodzielnie daliby radę sfinansować budowę domu jednorodzinnego z własnych oszczędności, z tego powodu konieczne jest zaciągnięcie kredytu nawet na kilkadziesiąt lat. W tym krótkim poradniku postaram się wam doradzić na co należy zwrócić uwagę szukając tego typu kredytu.

Najistotniejszym chyba aspektem przy braniu kredytu na pokrycie budowy domu jest oprocentowanie kredytu. Przy kredytach gotówkowych nieduże różnice w oprocentowaniu są akceptowalne, gdyż nie mają one wpływu na końcowy koszt kredytu tak bardzo jak w przypadku kredytów hipotecznych. Pożyczki hipoteczne zaciągamy zwykle na trzydzieści i więcej lat, dlatego nawet 0,1 procenta różnicy w oprocentowaniu przekłada się na ogromne sumy.

Szukając dobrego kredytu na budowę domu powinniśmy też zainteresować się ofertami z ratami malejącymi. Jest to wyjątkowo dobre rozwiązanie dla kredytobiorców, gdyż umożliwia spłatę większej części pożyczki w ciągu kilku pierwszych lat. Rata w proponowanym kredycie zmniejsza się w każdym miesiącu. Dzięki czemu przedstawiony kredyt staje się dużo mniej uciążliwy.

Leave a Comment