Jak rozsądnie używać kredytówki?

Karty kredytowe z roku na rok zyskują na popularności. Jednak mimo iż coraz częściej z nich korzystamy to nadal nie potrafimy tego robić w właściwy sposób. Dzisiaj postaram się opisać jakie błędy bardzo często popełniamy oraz jak ich uniknąć w przyszłości, aby nie narażać się na zbędne koszta związane z wysokim oprocentowaniem kart kredytowych.

Najważniejsze, żeby zapamiętać, że karta kredytowa nie jest tym samym co standardowa pożyczka. Pomimo iż limit na karcie umożliwia nam korzystanie z środków, których nie posiadamy, ale ta funkcjonalność kart kredytowych ma na celu wyłącznie ułatwienie nam zakupów, a nie zapewnienie szybkiego kredytu. Bardzo dużo osób traktuje kartę kredytową jak kredyt gotówkowy i w efekcie ponosi ogromne koszty związane z ogromnym oprocentowaniem jakie jest ustalane na kartach kredytowych.

 

Jeśli nie chcemy ponosić zbędnych kosztów to powinniśmy pamiętać, aby spłacać debet na karcie w okresie bez odsetkowym. W dzisiejszych czasach prawie każda tego typu karta posiada taki okres i oznacza on, że w określonym terminie nie są pobierane odsetki za dług na karcie kredytowej. Jednak pod warunkiem uregulowania całości zadłużenia w podanym terminie.

Takie rozwiązanie pozwala nam na bezpłatne korzystanie z kart kredytowych nawet jeśli nie mamy na nich środków pieniężnych. Należy jednak pamiętać, aby nie zadłużać się na sumę większą niż będziemy w mocy spłacić w trakcie okresu bez odsetkowego, który najczęściej wynosi do 3 miesięcy.

Leave a Comment