Czarny scenariusz – nie możemy spłacać pożyczek

Bardzo często korzystamy z pożyczek, aby wybrnąć z ciężkich sytuacji finansowych. Nie ma w tej sytuacji nic dziwnego, gdyż właśnie po to są kredyty. Jednak takie założenie nie za każdym razem się spełnia i zamiast wybrnąć z ciężkiej sytuacji popadamy w dużo wyższe zobowiązania. Należy jednak nie zapominać, że to jeszcze nie koniec. Jeśli nie możecie spłacać na czas swoich zobowiązań ciągle istnieją inne rozwiązania, więc nie musicie się załamywać.
Często stosowanym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wzięcie kolejnego kredytu na spłatę obecnego. Tego typu rozwiązanie w niektórych sytuacjach może być niezbędne, ale dopóki tak się nie stanie to nie polecam go nikomu, gdyż jeśli po raz drugi nam się nie powiedzie to możemy popaść w jeszcze większe kłopoty.


Przy pierwszych problemach powinniśmy się zgłosić do banku, w którym wzięliśmy kredyt i poprosić o pomniejszenie rat lub nawet wstrzymanie rat na dwa-trzy miesiące. Warto nie zapominać, że w instytucjach finansowych pracują zwykli ludzie i gdy przedstawimy im odpowiednio sytuację to na pewno zgodzą się na pewne ustępstwa. Powinniśmy jednak pamiętać, że nie można liczyć na cuda. Bank na sto procent nie umorzy nam pożyczki, a wyłącznie może przedłużyć czas spłaty kredytu, dzięki temu miesięczne raty dość mocno się zmniejszą. Powinniśmy także pamiętać, że opisane rozwiązanie spowoduje niewielki wzrost całkowitego kosztu pożyczki, ale z tym niestety nic nie zrobimy.

Leave a Comment